Wiosna, czyli nowy początek | Spring, a brand new start

23.3.15

Kto z nas nie marzył kiedyś o nowym początku? Nie mam na myśli tylko dużych zmian w życiu, takich jak przeprowadzka do nowego miejsca, zmiana szkoły, pracy czy kręgu znajomych. Świeżym startem może być także dodanie do swojego planu dnia nowych zajęć, często zmuszających nas do wyjścia poza swoją bezpieczną strefę. Każdy z nas ma swoje małe lub większe marzenia, od dawna czekające na spełnienie, ale wyśmiewane przez własny rozsądek, który wrzuca je do szufladki opatrzonej etykietą "niedorzeczne".

Wiosna to ten czas w roku, który najsilniej kojarzy się z  nowym początkiem. Wiosenne porządki nie dotyczą przecież tylko naszych domów, ale również umysłów. Widok budzącej się do życia przyrody i dawno niewidzianych promieni słonecznych pozwala nam poczuć większą chęć do życia, pomyśleć o swoich planach,  Nic nie zastąpi zapachu wiosennego powietrza wpadającego do domu przez okna, które w końcu możemy bezkarnie pozostawić otwarte bez obawy o to, że zamarzniemy.

Mój blog ma być miejscem, w którym będę się dzielić swoimi przemyśleniami. Jego nazwa jest związana z porą roku, w której powstaje, jak również z tym, że jest moim pomysłem na nowy początek. Mam nadzieję, że wiosenny nastrój będzie obecny na blogu przez cały rok. Zapraszam wszystkich do czytania! :)


Have you ever thought about a brand new start? I don't necessarily mean huge changes, such as moving to a new place, changing your school, job or friends. Stepping out of your comfort zone, trying new things is a fresh start as well. We all have our private dreams waiting to come true, but there's always that voice in our head telling us: "It's ridiculous, you will never do this".

Spring is strongly related to a new start. Spring cleaning not only concernes  our houses, but also our minds. Seeing nature waking up and enjoying sunny days makes us feel more alive. We feel like starting making plans, Is there anything better than the fresh spring air? And hey, we can finally open the windows without freezing!

I want my blog to be a place where I share my thoughts. Its name is related to the time of a year when it's coming to life. But it also means that my blog is a kind of a new start for me. I hope it will keep its spring freshness. Welcome to The Spring Notebook!

You Might Also Like

0 comments

Popular Posts