Christmas tips

16.12.15Many people say that they are super excited for Christmas and that it's their favourite time of the year. I totally understand it, since I love Christmas too. Festive atmosphere makes me feel much better, I can slow down, eat delicious food, listen to music all day long and relax.

Sometimes, however, we just can't get in the festive mood, even if we try. Christmas can actually be super stressful. First of all, you need to make sure that you have presents for your family and friends. You almost never know if they're going to like it or not. Sometimes a bad gift can be a reason of an argument. Who likes arguments and bad atmosphere, especially when it's Christmas time? Second of all, getting ready for Christmas involves hours of cleaning, baking, cooking and shopping. At some point you can get tired of all these preparations or even lose the excitement for Christmas.


Here are few tips I have for you and myself as well :)Trudno nie spotkać osób, które przyznają, że są bardzo podekscytowane świętami, a grudzień to ich ulubiony czas w roku. Rozumiem takie podejście doskonale, ponieważ sama uwielbiam Boże Narodzenie i nie wyobrażam sobie, że mogłabym go nie obchodzić. Świąteczna atmosfera daje mi poczucie spokoju, mogę zwolnić, zrelaksować się i słuchać muzyki przez cały dzień.

Czasem jednak okazuje się, że nie tak łatwo jest wejść w świąteczny nastrój. Święta bywają niesamowicie stresujące. Po pierwsze, musisz upewnić się, że masz prezenty dla całej rodziny i dla przyjaciół. Prawie nigdy nie ma pewności, czy okażą się one trafione. Zdarza się, że niewłaściwy prezent staje się powodem kłótni, której zdecydowanie wolelibyśmy uniknąć, szczególnie w czasie świąt. Po drugie, świąteczne przygotowania obejmują również godziny sprzątania, gotowania, pieczenia czy stania w kosmicznych kolejkach do kas w sklepach. Święta, jak i okres przedświąteczny, potrafią naprawdę zmęczyć i pozbawić radości świętowania.

Oto kilka rad dla Was, jak i dla mnie samej :)

1. Nie zapomnij, o co tak naprawdę chodzi w Bożym Narodzeniu. Postaraj się być najlepszą wersją samej siebie, traktuj innych jak najlepiej i pokaż, że Ci zależy.

2. Nie musisz wydawać całych swoich oszczędności na prezenty. Usiądź spokojnie i zastanów się, co może ucieszyć twoich bliskich. Jeśli nie masz pomysłów, zapytaj ich samych, co chcieliby dostać.

3. Uśmiechaj się jak najwięcej. A gdy nie jesteś w nastroju, pomyśl o pozytywnych osobach, które znasz, albo o najmilszych wspomnieniach. Uśmiech sam pojawi się na twojej twarzy.

4.. Dziel się.

5. Każdego dnia (nie tylko podczas świąt) przypominaj sobie, że wokół Ciebie zawsze znajdą się ludzie potrzebujący twojej pomocy. Masz szansę zostać Świętym Mikołajem, uszczęśliwiając innych.

6. Bądź wdzięczna za wszystkie chwile, które możesz spędzić z bliskimi, jak i za wszystkie prezenty, które otrzymujesz.You Might Also Like

0 comments

Popular Posts